Hírek
2021. Június 15. 17:09, kedd | Életmód
Kiderült, hogy mikori lehet a legkorábbi gyermekkori emlékünk
Két és fél éves kor az az időszak, amelytől az emberek fel tudják idézni legkorábbi emlékeiket - állapította meg egy kanadai kutatás.
2021. Június 11. 17:09, péntek | Bulvár
Kiszámolták, hogy mekkora a súlya az aktív koronavírusoknak
Az aktív koronavírusok globális összsúlyát kalkulálták ki az izraeli Weizmann Tudományosa Intézet és a Kaliforniai Műszaki Egyetem (Caltech) kutatói: eredményeik szerint ez a szám 0,1 és 10 kilogramm között van.
2021. Június 09. 16:10, szerda | Életmód
Szaporodásra képes, 24 ezer éves, fagyott organizmusokat találtak Szibériában
Olyan 24 ezer éves, fagyott araszoló kerekesférgeket (Bdelloidea rotifera) találtak orosz kutatók a szibériai permafrosztban, amelyek kiolvasztás után képesek szaporodni.
2021. Június 09. 15:18, szerda | Belföld
A daganatos elváltozások hatékony diagnosztikáját segítő labort alakítottak ki Szegeden
A daganatos elváltozások hatékony diagnosztikáját segítő laboratóriumot alakítottak ki uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) pathológiai intézetében
2021. Június 08. 16:03, kedd | Életmód
Kapcsolatot mutattak ki a légszennyezés és a demencia között amerikai kutatók
Kapcsolatot találtak a légszennyezés és a demencia (elbutulás) között amerikai kutatók, tanulmányuk szerint 2015-ban a légszennyezés világszerte kétmillió demenciás esetet és mintegy hatszázezer elhalálozást okozott.
2021. Június 02. 14:09, szerda | Életmód
Egy ősi kutyafajta genetikai térképe segítheti a kutyák evolúciójának jobb megértését
Egy ausztrál kutatócsoport feltérképezte egy ősi kutyafajta, az Afrikából származó basenji teljes genomját, amely segítheti a kutyák evolúciójának, háziasításának és a fajtákra jellemző betegségeknek a jobb megértését.
2021. Május 27. 08:38, csütörtök | Életmód
Az ősrobbanás eddig ismeretlen részleteit tárta fel egy új kutatás
Az ősrobbanás eddig ismeretlen részleteit tárja fel egy új kutatás: a Koppenhágai Egyetem szakembereinek tanulmánya a kezdetekbe, a kvark-gluon plazma nevű anyag tulajdonságaiba enged betekintést.
2021. Május 18. 07:00, kedd | Belföld
A hosszú távú űrutazás agyműködésre gyakorolt hatását vizsgálták a TTK kutatói
Téri-vizuális feladatokkal vizsgálták az ELKH Természettudományi Kutatóközpont Környezeti Adaptáció és Űrkutatási Csoportjának kutatói a hosszú távú űrutazás agyműködésre és a megismerési folyamatokra gyakorolt hatását.
2021. Május 07. 08:34, péntek | Életmód
Magyar kutatók a kutyák szemkontaktusra való hajlamát vizsgálták
Az ELTE Etológia tanszékének munkatársai négy tényezőt vizsgáltak legújabb kutatásukban, amelyek azt befolyásolhatják, mennyit néz a kutya az emberre.
2021. Május 01. 13:06, szombat | Belföld
A digitalizáció erősíti a vállalatot egy kutatás szerint
A koronavírus-járvány miatti válságból úgy jöhetnek ki jól a cégek, ha képesek szoros, bizalmi viszonyt ápolni ügyfeleikkel, mindezt a lehető legmagasabb fokú digitalizáltság mellett
2021. Április 29. 17:09, csütörtök | Életmód
Kapcsolatot mutattak ki bizonyos vércsoportok és 49 betegség között
Kapcsolatot mutattak ki bizonyos vércsoportok és 49 betegség fokozott kockázata között a svédországi Karolinska Intézet kutatói,
2021. Április 27. 07:40, kedd | Életmód
Számos meglepő felfedezést tett az első marsi év alatt a Marson lévő szeizmométer
Számos meglepő felfedezést tett az első marsi év alatt a SEIS, a NASA-nak a vörös bolygón lévő űrszondája, az InSight szeizmométere.
2021. Április 25. 18:03, vasárnap | Életmód
Újabb kutatási eredmények születtek a csernobili sugárzásról
A csernobili sugárzás okozta genetikai változásokat nem örökölték azon szülők később született gyerekei, akiknek egészsége súlyosan károsodott az atomerőmű 35 évvel ezelőtti felrobbanásakor keletkezett sugárzásban