Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2018. Július 07. 16:39, szombat | Belföld
Forrás: police.hu

Zaklatott egy nőt, majd egy fejszével szétverte a házát

Zaklatott egy nőt, majd egy fejszével szétverte a házát

Garázdaság, rongálás, valamint zaklatás miatt kell felelnie a pécsi férfinek.

Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett, rongálás vétség, valamint zaklatás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Pécsi Rendőrkapitányság egy 44 éves helyi férfi ellen. A megalapozott gyanú szerint a férfi március 30-án 1 óra körül egy fejszével szétverte egy pécsi ingatlan kaputelefonját, bejárati ajtaját, valamint egyik redőnyét és ablakát. A férfi közben szidalmazta a lakásban tartózkodó nőt. A sértett a rendőröknek elmondta, hogy a gyanúsított hónapok óta zaklatja a lakásánál annak ellenére, hogy a Pécsi Járásbíróság vele szemben távoltartást rendelt el. A rendőrök a férfit a helyszínen elfogták, majd előállították, és kihallgatták gyanúsítottként. A bűncselekmények elkövetését elismerte.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Pécsi Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat átadta az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.