Hírek
2016. Október 18. 14:45, kedd |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Wittner Mária segítette az ötvenhatos vetélkedő indulóit
Az egy évtizeddel ezelőtti megalakítása óta az Emlékpont minden évben megrendezi 1956-os történelemversenyét az általános iskolások számára.
A forradalom 60. évfordulójának évében épp hatvan vásárhelyi és székkutasi iskolás vállalta a megmérettetést. A diákokat a feladatok megoldásának megkezdése előtt az ötvenhatos halálraítélt Wittner Mária köszöntötte.
- Pont ilyen fiatalok vettek részt a pesti utcákon a forradalomban, mint ti, akik itt ültök – mondta a forradalomban részt vett Wittner Mária, hozzátéve: közülük sokan áldozták életüket a hazáért. A mai fiataloknak már nem kell fegyverrel harcolni, viszont a mai ifjaknak a szellem erejével kell megvédenie az országot.
Wittner Mária bemutatta azt az ötvenhatos lyukas zászlót, amelyet ő maga készített el és felajánlotta, hogy a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával megvalósított versenyen legjobb eredményt elérő iskola kaphassa meg, hogy azt használhassák a tanintézmény október 23-i megemlékezésein.
A diákok az 1956-os forradalom és szabadságharcról meglévő ismereteikről egyrészt az Emlékpont történészei által összeállított tesztlap kitöltésével adtak számot, másrészről interaktív feladatok megoldásával szerezhettek pontokat. Ez utóbbi területen különleges segítséget is igénybe vehettek a csapatok: kérésükre Wittner Mária a diákok közé ült és tanácsaival segítette a feladatok megoldását.
A verseny ünnepélyes eredményhirdetésére október 26-án, szerdán 10 órakor kerül sor az Emlékpontban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. November 05. 07:35, szerda | Bulvár
Sziget - Újra magyar kézben a fesztivál
Újra magyar kézben a Sziget. Európa egyik legnagyobb fesztiválja az eddigi menedzsmenttel és szervezői csapattal, az egykori alapító, Gerendai Károly stratégiai vezetésével vág neki a 2026-os rendezvény szervezésének.
2025. November 05. 07:34, szerda | Életmód
Az év legnagyobb teliholdja lesz látható szerdán éjjel
Szerda éjszaka földközelbe ér a novemberi telihold, majd másnap szoros közelségbe kerül a Fiastyúk csillaghalmazzal - tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló kedden az MTI-t.
