Hírek
2022. Augusztus 26. 14:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Visszahív két terméket a forgalomból az egyik áruházlánc
Gyorsfagyasztott tengeri hekktörzset hívott vissza és vont ki a forgalomból az Aldi Magyarország, a termék érzékszervileg nem megfelelő - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken.
A visszahívás a 2023. július 9-i minőségmegőrzési idejű, 900 grammos Golden Seafood gyorsfagyasztott tengeri hekktörzsre vonatkozik. A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a terméket ne fogyasszák el.
Az árucikk bármelyik Aldi üzletbe visszavihető, árát blokk nélkül is visszatérítik.
Baromfivirslit is visszahívott az Aldi
Füstölt baromfivirslit hívott vissza és vont ki a forgalomból az Aldi Magyarország, listeria monocytogenes baktérium esetleges jelenléte miatt.
A visszahívás a 2022. augusztus 30-i minőségmegőrzési idejű, 240 grammos füstölt baromfivirslit érinti. A Nébih felhívta a vásárlók figyelmét, hogy a terméket ne fogyasszák el.
A virsli bármelyik Aldi üzletbe visszavihető, árát blokk nélkül is visszatérítik.
A Nébih tájékoztatása szerint a listeria monocytogenes a természetben széles körben előforduló, emberi megbetegedést okozó baktérium. A megbetegedéseknél lényeges szerepet játszik az immunrendszer állapota; egészséges emberekben sokszor semmilyen tünetet nem vált ki a baktériummal szennyezett élelmiszer fogyasztása, de legyengült immunrendszerű emberek, várandós nők, idős emberek esetében az élelmiszer alacsonyabb szennyezettsége is súlyos megbetegedést okozhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
