Hírek
2020. Március 25. 09:57, szerda |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Virtuális kapcsolatban a látogatókkal
Videósorozatot indít a Tornyai János Múzeum
A koronavírus helyzetre való tekintettel bár látogatókat nem fogadnak a hódmezővásárhelyi kiállítóhelyek, azonban a múzeum munkatársai tovább végzik munkájukat. Ennek keretében a közgyűjtemény a közösségi médiában és az intézményi honlapokon elérhető videósorozatot indít, hogy látogatóival ebben a formában tartson kapcsolatot. A videók készítésének folyamatáról és a tervezett témákról Miklós Péter, Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ igazgatója az Emlékpontban tartott sajtótájékoztatón számolt be.
A Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ valamennyi kiállítóhelye zárt ajtókkal kénytelen működni, azonban az intézményekben – mint arról korábban tájékoztatott a közgyűjtemény – a munka nem áll meg, a régészek az elmúlt héten Csomorkányon begyűjtött anyagokat dolgozzák fel, a művészettörténész, néprajzos és helytörténész kollégák pedig a gyűjtemény állagmegóvása és feldolgozása területén végzik munkájukat – fogalmazott az igazgató.
Az intézménynek feladata a város tárgyi örökségének gyűjtése, feldolgozása és bemutatása mellett a kapcsolattartás a helyi múlt iránt érdeklődő vásárhelyi közönséggel. Ennek jegyében indít videósorozatot a Tornyai János Múzeum, amelynek 8-10 perces epizódjaiban az intézmény gyűjteményeit és szakembereinek kutatási eredményeit mutatja be.
Miklós Péter elmondta: a 20-30 részesre tervezett, május-június fordulójáig megosztásra kerülő sorozat felvételeinek rögzítését már megkezdték a múzeum munkatársai, amelynek egyes részeit hetente két-három alkalommal teszik közzé a kiállítóhelyek Facebook oldalain és honlapjain.
Így az Emlékpont Embermentők a 20. századi Magyarországon című sorozatának előadásait is ebben a formában tekinthetik meg az érdeklődők, Vincze Gábor történész többek között a népbírósági perekről tart előadást, a Magyar Tragédia 1944 Kiállítóhelyen készül felvétel a magyar zsidó költőkről, de a Tornyai János Múzeum első igazgatójáról, Kiss Lajos munkásságáról, valamint a helytörténeti, a régészeti és a képzőművészeti gyűjtemény tárgyairól is készülnek epizódok. Az igazgató hangsúlyozta: a munkában a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ szinte valamennyi munkatársa részt vesz.
Az elkövetkezendő hetekben, a felvételek és az utómunkálatokat követően elsőként az évfordulókhoz kapcsolódó tartalmakkal jelentkezik a közgyűjtemény, a tervek szerint április negyedikén lesz látható az első anyag, amelynek témája Magyarország szovjet megszállása.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód
Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője
Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö
2026. Április 17. 14:00, péntek | Kék hírek
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön közleményben az MTI-vel.
