Hírek
2012. Május 27. 14:03, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu
Véget ért a zarándoklat

Vasárnap délelőtt véget ért a négynapos csíksomlyói zarándoklat, amelyen az idén is százezrek vettek részt.
A zarándoklat vasárnap reggel egy gyergyószentmiklósi misével zárult, ahol a résztvevők közösen énekeltek. Az eseményen részt vett a szigetszentmiklósi és a gyergyószentmiklósi polgármester is. Az egyik felszólaló, Portik-Hegyi Kelemen gyergyószentmiklósi esperes arra bátorította a jelenlévőket, hogy őrizzék meg a szívükben azt, amit ezen a hétvégén kaptak.
Bóna Judit, a Lánchíd Rádió helyszíni tudósítója elmondta, a vasútállomáson a jó testvérvárosi viszony jegyében a zarándokvonat nevében átadtak egy emléktáblát a gyergyószentmiklósiaknak.
A résztvevők ezután vonattal elindultak haza, amely 22.30-kor érkezik meg a Nyugati pályaudvarra.
A szombati napról szóló összefoglalónkat itt olvashatja.
mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.