Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2016. Szeptember 05. 10:30, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Valószínűleg soha nem találják meg Zrínyi sírját

Valószínűleg soha nem találják meg Zrínyi sírját

Valószínűleg soha nem találják meg Zrínyi Miklós szigetvári védő sírját - közölte Katona Csaba történész az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

Azt mondta, a hadvezér végső nyughelyéről nem születtek pontos feljegyzések. Elképzelhető, hogy tömegsírba került, de ha nem, akkor is jelöletlenbe - emelte ki.

Katona Csaba I. Szulejmánról is beszélt. Közlése szerint a Szigetvár ostroma alatt elhunyt török szultánt először Magyarországon temették el, később azonban preparált holttestét Isztambulba vitték. Így fordulhatott elő, hogy két sírhelye is volt - jegyezte meg.

Hangsúlyozta, hogy Szulejmán megítélését kétfelé kell választani: kiemelkedő államférfi volt, a magyar történelemben ugyanakkor negatív szerepet játszott, mert hódítóként érkezett.

Pécsett négynapos nemzetközi emlékkonferenciát tartanak hétfőtől Zrínyi Miklós halálának 450. évfordulóján. Ennek során több irányból közelítik meg Szulejmán életművét, és megvizsgálják, milyen helyet foglal el a szultán a különböző nemzetek történelmi emlékezetében - mondta.

Címkék: sír, Zrínyi Miklós

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.