Hírek
2013. Szeptember 28. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Valóban sok víz van a Marson

Bár sejtettük, hogy így lesz, de azért mégis letaglózó, tudományos szenzáció, még ha egyelőre nem is tudunk mit kezdeni vele. Amerikai kutatók bejelentették, hogy jelentősnek mondható mennyiségben tartalmaz vizet a Mars talaja a Curiosity Mars-járó által vett minták elemzése alapján.
A kutatócsoport szerint a víz 2 százalékos arányban van jelen a Mars talajában, amelyben említésre méltó mennyiségben szén-dioxidot, oxigént és kénvegyületeket is azonosítottak. A szakértők olyannyira bátrak, hogy most már kimondják: bőséges és könnyen hozzáférhető víznek kell lennie a Marson. Sőt, már ilyen mondatok hangzottak el, miszerint, amikor embert küldünk oda, bárhol gyűjthetnek talajt a bolygó felszínéről, csak fel kell melegíteniük, és máris lesz vizük. Persze egyelőre csak sci-fi kategória egy marsi utazás, még akkor is, ha mostanában még egyesek vállalkozást is építenének rá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.