Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2012. Március 02. 07:09, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

Ungvár a második legszennyezettebb város

Ungvár a második legszennyezettebb város

Nyugat-Ukrajna második legszennyezettebb levegőjű városává vált Kárpátalja központja, Ungvár, amely korábban a légszennyezettségi mezőny közepe táján foglalt helyet – írta az ukrajnai zöldek pártjának honlapja.

A rangsorban az első Mariupol, Ungvárt pedig Gorlovka, Odessza és Rovno követi. A légszennyezettség legfőbb oka a formaldehid, amely gépkocsi-üzemanyag elégetése nyomán keletkezik. Ungváron jelenleg több mint 20 ezer, forgalomba helyezett gépjármű van, vagyis minden harmadik lakosra jut egy gépkocsi.

A felmérés, amely szerint romlott a kárpátaljai nagyváros helyzete, csak az iparilag kevésbé fejlett, igazi nagy légszennyező üzemek nélküli Nyugat-Ukrajnára vonatkozott. A dnyepropetrovszki, zaporozsjei, harkovi, donyecki iparvidék mind az Ukrajnát két részre osztó Dnyeper folyótól keletre lévő országrészben van.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt