2015. Január 26. 10:48, hétfő | Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök

ÚJRA GYŐZELMI ÖSVÉNYEN A KOSÁRSULI

Megszakadt a Vásárhelyi Kosársuli három mérkőzés óta tartó vereségsorozata.

A kék-sárgák a Kecskemétet győzték le vasárnap este a Hódtói Sportcsarnokban. Dr. Elek András és Utasi Gábor fiai ezzel megszerezték 10. győzelmüket az NBI/B keleti csoportjában, így másodikak a tabellán.

Álmosan indult a találkozó, a vendégek ébredtek hamarabb, Kovács Barnabás két hármasával 4-8 volt a javukra, a padról beálló Varga kosarával 6 perc után sikerült egyenlíteni, de a negyed végére újra a pirosaknál volt az előny.

12-14-nél folytatódott a nem túl gólgazdag összecsapás. Czibere és Varga közelijével átvette a vezetést a Kosársuli. Sőt Mócsai büntetői után már 7 volt a különbség. Ekkor kissé felpörgették a tempót a kék-sárgák. Az egész mérkőzésen jól teljesítő Czibere és Vejinovics vezérletével a félidőre 15–re duzzadt az előny.

Nyilas és Vejinovics percei következtek a nagyszünet után. (55-33) Kapkodni kezdtek ekkor a csapatok, amiből Vas Péterék jöttek ki jobban. Ez az eredményben is megmutatkozott, mivel a zárójátékrész előtt már 21 volt a differencia a hazaiak javára.

A folytatásban kecskeméti Kovács Barnabás csökkentette a hátrányukat. (61-44) A biztos vezetés nem forgott veszélyben, így a közönség szórakoztatására Vejinovics egy magas passzal hozta helyzetbe Genalt, aki nem hibázta el az alley-oop-ot, Varga és Czibere pedig biztos pontokkal kozmetikázta statisztikáját. Az utolsó dudaszóig már nem történt lényeges változás, a Kosársuli bezsebelte 10. diadalát a bajnokságban, így a második helyen várják az Eger elleni idegenbeli rangadót.

Vásárhelyi Kosársuli SE – Mercedez-Benz Gyár KA 74-56 (12-14, 28-11, 21-14, 13-17)
NBI B csoport 12. forduló, Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 550 néző.
Vezette: Menyhárt F., Györk I. és Válé F.
Kosársuli: VEJINOVICS 12/6, Rostás I. 4, Vas 5/3, Nyilas 5, Gruda 3.

Csere: CZIBERE 20/12, Genal 4, Rostás G. 1, Kelemen 4, MÓCSAI 6, VARGA 10.
Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy megszereztük az első idei győzelmünket.”

2024. Április 19. 15:06, péntek | Belföld

Nagy Márton: önfenntartó társasággá kell válnia a Magyar Postának

A kormány azt várja a Magyar Posta Zrt.-től, hogy legyen önfenntartó, folytassa a zöld és digitális átállást, szolgáltatásait pedig továbbra is biztosítsa mindenki számára lakóhelytől függetlenül

2024. Április 19. 15:03, péntek | Életmód