Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2021. Július 19. 14:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újabb támogatást kapnak az 1-es típusú cukorbetegséggel élők

Újabb támogatást kapnak az 1-es típusú cukorbetegséggel élők

Az 1-es típusú cukorbetegséggel élők helyzetét könnyítő, valamint a bölcsődék létesítését egyszerűsítő döntéseket is hozott hétfői ülésén a közösségi élet újraindításáért felelős operatív törzs

- közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter, az operatív törzs vezetője Budapesten sajtótájékoztatón.

Novák Katalin elmondta, az 1-es típusú cukorbetegséggel élőknek állami támogatással elérhető lesz egy új típusú inzulinpumpa augusztus 1-jétől. A pumpa automatikusan adagolja az inzulint, amikor megemelkedik a vércukorszint - magyarázta.

A miniszter kitért arra: a bölcsődéket érintő döntéseknél az a cél, hogy csökkentsék az adminisztratív akadályokat és ezek az intézmények hamarabb elkezdhessék a működésüket.

A kulturális élet területén hozott döntésekről Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója számolt be. Közölte, hogy mintegy 2 milliárd forintot osztanak ki nyílt pályázaton a magyar könnyűzenei élet szereplőinek és csaknem egymilliárd forint jut a könyvkultúrának.

Címkék: cukorbeteg, támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László

A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.