2024. április 19, péntek - Emma

2014. Április 29. 09:50, kedd | Helyi sport
Forrás: dr. Elek András

Újabb Kosársuli siker

A vásárhelyi NB I/B-s felnőtt csapat 18. győzelmét szerezte meg a 2013/14-s bajnokságban.

Nyilasék főleg az első három negyed kiváló védekezésének köszönhették, hogy ezúttal is nyertek. Az utolsó percekben felzárkózott ugyan a Sopron KC, de izgalmas végjátékban sikerült három pontot megtartani az addigi jelentős előnyből.

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli – Sopron KC-Sportiskola 66-63 (20-17, 20-9, 15-10, 11-27)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés Hódmezővásárhely, 300 néző

Vezette: Gelencsér Gy., Praksch P., Vadász Cs.

Kosársuli: VEJINOVICS 8, Czibere 5/3, VAS 15/3, VARGA 8, Gruda 7.

Csere: Kukla 7/3, Nyilas 4, Mócsai 2, Rostás I. 2, GREZSA B. 8, Rostás G.

Edzők: dr. Elek András, Utasi Gábor.

Az első negyed fej-fej melletti küzdelmet hozott, amelyben inkább a vendégeknél volt az előny (11-12). A negyed második részében remek négy percet produkált a Kosársuli, nem kaptak kosarat, így 20-12-re elhúztak, de az utolsó percben a soproniak irányítója egy tripla-duplával három pontra lefaragta a vásárhelyi előnyt (20-17).

A második tíz percben a rendkívül fiatal, de jó alkatú, tehetséges fiatalokból álló vendégek képtelenek voltak boldogulni a remekül védekező és támadásait jó százalékkal értékesítő hazaiak ellen, akik Kukla és Vas Péter kosarai már a 16. percben tíz ponttal vezettek (34-24). Vejinovics pontjaivak ez az előny a nagyszünetre 14 lett (40-26).

A harmadik negyedben folytatódott a Kosársuli remek védekezése és az negyed első felében még a támadásban sem volt gond. Varga és Vejinovics villogott, aminek köszönhetően 21 pontra nőtt a hazaiak előnye (25. perc: 49-28). A folytatásban azonban támadásban már erősen akadozott a gépezet, amelyet jól mutat, hogy öt perc alatt mindössze hat pontot értek el a vendéglátók, de ekkor még a soproniak sem jeleskedtek (30. perc: 55-36).

Mindkét oldalon sok hibával játszottak a csapatok, a hazaiak szerencséje, hogy a frissen beállt Grezsa Bence 8 pontjával tartották a különbséget (35. perc: 61-44). A magabiztos győzelem helyett azonban egy izgalmas végjáték következett. A hazaiak képtelenek volt kosarat dobni a magas soproni zóna ellen. A vendégek edzője, az egykori szövetségi kapitány, a "körmendi kosárlabdapápa" Patonay Imre fiai szinte szárnyaltak: 14 pontot dobtak zsinórban. 61-58 lett az eredmény, de szerencsére Vas Péter két kosara után (66-59) már csak lassítani kellett a játékot.

A Kosársuli a mérkőzés egészét nézve símán hozta a kötelezőt - és biztosan vezeti a 9-16. helyért folyó rájátszás mezőnyét. Következő hazai meccs a másik soproni csapat, a SMAFC ellen következik - május 3.-án szombaton 18.00 órakor.

dr. Elek András: "Óriási eredménynek tartom, hogy 36 kapott ponttal levédekeztük az első három negyedet, ezért is döbbenetes, hogy az utolsó játékrészben 27 pontot kaptunk. Ezúttal is hallatlanul gyengén dobtunk kintről, pedig kiváló kezű bedobóink vannak. A győzelmünk nagyon értékes, mert nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ellenfelünk igen jó csapat. Nyugaton ugyanúgy az ötödik helyen zárta az alapszakaszt, mint mi keleten, ráadásul ez a gárda nyerte idén az NB I/A U23-as bajnokságát."

2024. Április 19. 15:06, péntek | Belföld

Nagy Márton: önfenntartó társasággá kell válnia a Magyar Postának

A kormány azt várja a Magyar Posta Zrt.-től, hogy legyen önfenntartó, folytassa a zöld és digitális átállást, szolgáltatásait pedig továbbra is biztosítsa mindenki számára lakóhelytől függetlenül

2024. Április 19. 15:03, péntek | Életmód