Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2023. Február 01. 14:14, szerda | Belföld
Forrás: mti

Új felsővezetőket választottak a Vodafone élére

Új felsővezetőket választottak a Vodafone élére

A Vodafone Magyarország Zrt. igazgatósága Blénessy Lászlót, a 4iG csoport üzleti folyamataiért felelős általános vezérigazgató-helyettesét választotta meg új vezérigazgatónak, és változott a vezérigazgató-helyettesek személye is a nemrég felvásárolt telekommunikációs cégnél - közölte a 4iG távközlési és informatikai vállalat szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

Az új vezérigazgató munkáját általános vezérigazgató-helyettesként Tábori Tamás, a 4iG tulajdonában lévő DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. ügyvezetője segíti, aki kettős pozíciójában a társaságok szolgáltatási területeinek összehangolását támogatja majd.

A Vodafone pénzügyi vezérigazgató-helyettese Thurzó Csaba, a 4iG csoport gazdasági vezérigazgató-helyettese lett.

Március 1-jétől a 4iG felsővezetésébe újabb vezérigazgató-helyettes érkezik Sacha Dudler személyében, aki a transzformációs és integrációs folyamatok irányításáért felel a teljes csoporton belül.

Az új vezetők feladata a csoporton belüli szinergiák azonosítása és az üzleti működési folyamatok összehangolása lesz - összegezte a tőzsdén jegyzett vállalat az MTI-nek eljuttatott közleményében.

A Vodafone vezetésével ideiglenesen megbízott Révész Balázs korábbi pozíciójában, a lakossági szolgáltatások üzletág vezérigazgató-helyetteseként folytatja munkáját - tájékoztattak.

A Vodafone Magyarország felvásárlása pénzügyileg kedden zárult le: a 4iG Nyrt. leányvállalataként működő Antenna Hungária Zrt. 51 százalékos, míg a magyar állam képviseletében eljáró Corvinus Zrt. 49 százalékos tulajdonrészt szerzett a telekommunikációs cégben. A Gazdaságfejlesztési Minisztérium korábbi közleménye szerint ez volt a rendszerváltozás utáni időszak legnagyobb vállalati felvásárlása.

A budapesti központtal működő, magyar többségi tulajdonosi hátterű 4iG Nyrt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a cég papírjai kedden 703 forinton zártak, az elmúlt évben legmagasabb értékük 910 forint, a legalacsonyabb 625 forint volt.

Címkék: 4iG, vodafone

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon