Hírek
2016. December 09. 20:20, péntek |
Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG
Új Esélyegyenlőségi terv lép életbe a MÁV-csoportnál
Középpontban az emberi méltóság
A MÁV-csoport és az érdekképviseleti szervezetek új Esélyegyenlőségi tervet fogadtak el a 2017-2020 közötti időszakra. A most aláírt dokumentum az egyenlő bánásmód, illetve az esélyegyenlőség megvalósulását segítő legfőbb alapelveket és vállalásokat rögzíti. A 2013 és 2016 közötti időszakra vonatkozó Esélyegyenlőségi terv célkitűzéseit is követve jelentősen – 35 százalékkal - nőtt a női vezetők száma.
A MÁV-csoport minden eszközzel törekszik arra, hogy megelőzze és megakadályozza a munkavállalók hátrányos megkülönböztetését. Vállalja, hogy nem hoz az egyenlő bánásmódot sértő munkáltatói intézkedéseket, tiszteletben tartja a munkavállalók emberi értékeit, méltóságát, egyediségét, és olyan pozitív, méltányos és rugalmas intézkedéseket dolgoz ki, amelyek elősegítik a hátrányos helyzetűek pozícióinak javítását – egyebek között ez olvasható a MÁV-csoport és a szakszervezetek által most aláírt Esélyegyenlőségi tervben. A 2017-2020 közötti időszakra vonatkozó dokumentum azzal a céllal készült, hogy ráirányítsa a munkáltatók, a munkavállalók és érdekképviseleteik figyelmét a munkahelyi esélyegyenlőség fontosságára, az egyenlő bánásmód elvének tiszteletben tartására.
Az Esélyegyenlőségi terv azokra a munkavállalókra összpontosít elsődlegesen, akik a munkáltatói intézkedések miatt adott esetben hátrányos helyzetbe kerülhetnek, vagy hátrányos megkülönböztetésnek lehetnek kitéve.
Így például:
- az öregségi nyugdíj előtt állókra,
- a családos, legalább egy gyermeket nevelő munkavállalókra,
- a nőkre,
- a megváltozott munkaképességűekre,
- a gyermekgondozás miatt távollévő munkavállalókra,
- a tartósan, 90 napon túl keresőképtelen dolgozókra.
Mire vállal kötelezettséget a vasúttársaság?
Egyebek között arra, hogy:
- a munkavállalók foglalkoztatatása során megelőzi és megakadályozza a dolgozók bárminemű – különösen a koruk, nemük, családi állapotuk, nemzetiségük, vallásuk, politikai meggyőződésük miatti – hátrányos megkülönböztetését,
- az álláshirdetésekben, illetve a megfelelő munkaerő felvételének szempontrendszerében nem szerepel a nem, a nemzeti vagy nemzetiségi hovatartozás, az egészségügyi vagy a családi állapot,
- kiemelten törekszik elősegíteni a nők szakmai előmenetelét, vezető pozícióba kerülését,
- a szakmai gyakorlati idő számításánál nem érheti hátrány az adott munkavállalót gyerekszülés, gyerekgondozás, illetve képzés miatti távollét következtében.
Az Esélyegyenlőségi tervet aláíró felek hangsúlyozzák, hogy elítélik a zaklatás és az erőszak minden formáját (zéró tolerancia), s a munkáltatónak kötelessége megvédeni ezektől a veszélyektől a munkavállalóit.
Az Esélyegyenlőségi Konferencián részt vevők megállapodtak abban, hogy közös akciótervet dolgoznak ki az Esélyegyenlőségi terv megvalósítása érdekében.
A társadalmi felelősségvállalást kiemelt szempontként kezeli a MÁV-csoport, ezért is csatlakozott az Európai Unió által életre hívott Sokszínűségi Kartához.
A vállalat a nemzetközi dokumentumot 2016. október 20-án írta alá.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi
PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre
2024. November 22. 09:59, péntek | PR
Többen látják az egyetlen járható útnak a lakásbérlést a fiatalok számára
még mindig sokan vannak azonban, akik szerint pénzkidobás ingatlant kivenni