Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2016. Május 26. 07:50, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Ügyvédi segítséggel csalt ki vállalkozóktól ötvenmilliót egy férfi

Ügyvédi segítséggel csalt ki vállalkozóktól ötvenmilliót egy férfi

Mintegy ötvenmillió forinttal károsított meg vállalkozókat egy 44 éves nyírábrányi férfi, akinek egy nyíregyházi ügyvéd is segítséget nyújtott a bűncselekmény-sorozat elkövetésében

- tájékoztatta az ügyben indított nyomozás lezárásáról a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata csütörtökön az MTI-t. A közlemény szerint az álnevet használó férfi országszerte hitel- és befektetési szerződés ígéretével csalt ki milliós összegeket vállalkozóktól, állítólagos svájci és arab kapcsolataira hivatkozva. Több esetben egy - szintén álnevet használó - ügyvéd is részt vett a csalás elkövetésében.

A gyanúsítottat tavaly januárban fogták el, majd őrizetbe vették 14 rendbeli csalás megalapozott gyanújával. Jelenleg azért van börtönben, mert korábbi bűncselekmények miatt rá kiszabott szabadságvesztését tölti. Segítőjét, az ügyvédet szintén csalással gyanúsítják, ő szabadlábon védekezhet.

Az ügyben a csaló volt élettársa, egy 38 éves ukrán állampolgárságú, Nyíregyházán élő nő ellen - aki a pénz elköltésében vett részt - orgazdaság miatt indult eljárás, a bíróság vele szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el.

A pár luxuskörülmények között élt, nagy értékű autóikat havonta, néha hetente cserélték újabbra - áll a rendőrségi közleményben.

A szabolcsi főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya az ügy iratait vádemelési javaslattal küldte meg az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján

Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót