Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2015. November 22. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Tűz miatt 18 lakóházat ürítettek ki Mezőkovácsházán

Tűz miatt 18 lakóházat ürítettek ki Mezőkovácsházán

Egy kigyulladt melléképületben talált gázpalackok miatt 18 házat kellett kiüríteniük a tűzoltóknak szombat este a Békés megyei Mezőkovácsházán - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.

A közlemény szerint összesen 60 embernek kellett elhagynia az otthonát a településen a Deák Ferenc utcában, mert a kigyulladt épületben egy felforrósodott oxigén-, egy acetilén- és négy gázpalack is volt.

A palackokat a szakemberek kihozták az épületből és elkezdték lehűteni azokat.
A lángokat időközben elfojtották, ám az acetilénpalack kilövésére vélhetően szükség lesz - tájékoztattak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója

Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld

Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings

Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.

2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld

Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten

Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.