Hírek
2011. November 11. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Túl sok az idős mentőautó
Országszerte több, a jogszabályban előírtnál jóval idősebb autót is használ mentésre az Országos Mentőszolgálat.
Például Somogy megyében tizenegy darab, tizenhárom évesnél öregebb mentőautót is használnak, ezek a jogszabály szerint már nem mehetnének a betegekért és a sérültekért – írja a pénteki Magyar Nemzet.
Dobó István, az Országos Mentőszolgálat gépjárműosztályának első embere arra kérte a műszaki vezetőket, hogy gondolják át a leállítások hatásait, és a megfelelő szervezéssel, átcsoportosítással tartsák fenn a mentés működőképességét. Viszont ha saját hatáskörben nem rendelkeznek az átszervezés feltételeivel, azt javaslataikkal együtt jelezzék az Országos Mentőszolgálatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
