Hírek
2021. Október 13. 08:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tucatnyi kenguru megölésével vádol két tinédzsert

Több mint egy tucat kenguru megölésével vádol két tinédzsert az ausztrál rendőrség.
A Sydney-től délre elterülő tengerparti város, Batemans Bay két útja mentén helyi lakosok találták meg a 14 állat tetemét a hétvégén - írja a BBC hírportálja kedden.
Az új-dél-walesi rendőrség nyomozást indított, majd hétfőn letartóztattak két 17 éves fiút. A hatóságok egyelőre nem közöltek információt az elkövetők indítékáról.
A két tinédzsert az állatok megverésével és megölésével vádolják, a következő héten kell megjelenniük a bíróságon. Új-Dél-Wales állam törvényei szerint akit állatkínzás miatt elítélnek, öt év börtönbüntetést és 22 ezer ausztrál dolláros (ötmillió forint) pénzbüntetést kaphat.
A megölt állatok között két bébikenguru is volt, egy harmadik megsérült, egy helyi lakos találta meg. A túlélőt a WIRES vadvédelmi szolgálat vette gondozásába, a Hope (remény) nevet adták neki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.