Hírek
2020. Szeptember 08. 09:57, kedd |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Trianon utóélete
A Tornyai-múzeum igazgatója volt a Magyarságkutató Intézet
konferenciájának levezető elnöke
A budapesti Magyarságkutató Intézet Trianon utóéletéről rendezett a napokban online tudományos konferenciát, amelynek levezető elnöke Miklós Péter, a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum igazgatója volt.


Trianon utóélete az első sikerektől a százéves évfordulóig címmel rendezett a napokban online tudományos konferenciát a budapesti Magyarságkutató Intézet. A tanácskozás fővédnöke Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, védnöke Horváth-Lugossy Gábor, a Magyarságkutató Intézet főigazgatója, levezető elnöke Miklós Péter, a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum igazgatója volt.
– A konferencián elhangzottak egyrészt azt bizonyítják, hogy a trianoni békediktátum története mindig aktuális – s különösen igaz ez a centenárium idején –, másrészt fölveti annak a szükségességét, hogy minden nemzedék meghatározza a maga viszonyát a történelmi magyar állam megszűnését jelentő eseményhez – összegezte tapasztalatait a múzeumigazgató.

Az online konferencia tizenegy előadása és Miklós Péter zárszava megtekinthető az alábbi linken:
https://www.youtube.com/watch?v=ltttilwJTdk
Fotók: Magyarságkutató Intézet
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2026. Március 24. 12:00, kedd | Sport
Magyar labdarúgó-válogatott - Varga Barnabás megsérült
Varga Barnabás, a görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén csatára megsérült a vasárnapi, Kifiszia elleni mérkőzésen.
2026. Március 24. 11:39, kedd | Sport
Újra a legjobbak között Olaszországban
Elérkezett az év első versenye, a megszokott jesolo-i pályán, Olaszországban. Nagy Ádám nagyon várta már, hogy újra versenyezhessen abban a rettentően színvonalas mezőnyben.
