Hírek
2017. Május 29. 11:28, hétfő |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Trianon gyászos napján” Konferencia a trianoni békediktátumról a Nemzeti Összetartozás Napján
„Trianon gyászos napján” Konferencia a trianoni békediktátumról a Nemzeti Összetartozás Napján
Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata és az Emlékpont szervezésében 2017. június 2-án 11 órától kerül sor közgyűjteményünkben a „Trianon gyászos napján” Konferencia a trianoni békediktátumról a Nemzeti Összetartozás Napján című rendezvényre.
A tudományos tanácskozás nyitóelőadását Raffay Ernő történész professzor, nyugalmazott államtitkár tartja, akinek a konferencia témájával kapcsolatos Trianon titkai című sikerkönyve hét kiadásban, több százezres példányszámban jelent meg.
A konferencia programja:
- Prof. Dr. Raffay Ernő (Budapest) Trianon következményei
- Prof. Dr. Gulyás László (Szegedi Tudományegyetem) Lajtabánság, az "első revíziós siker"
- Dr. Vizi László Tamás (Kodolányi János Főiskola, Székesfehérvár) Átkozott a kéz, mely ezt a békét aláírja" (?)
- Dr. Miklós Péter (Emlékpont, Hódmezővásárhely) Trianon és a katolikus egyház
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld
Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója
Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén
