Városlista
2026. május 11, hétfő - Ferenc

Hírek

2024. Május 13. 15:45, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Többnemzeti hadgyakorlatot tartanak Pápán

Többnemzeti hadgyakorlatot tartanak Pápán

A gyorsaságot és a bevethetőséget demonstrálja a Pápa Bázisrepülőtéren tartott Swift Response 2024 többnemzeti hadgyakorlat

- közölte Turzó Lajos alezredes, a létesítmény parancsnokhelyettese hétfői, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján.

A hadgyakorlaton, amely egy magasabb szintű NATO-próba alárendeltségébe tartozik, mintegy négy és fél ezer katona vesz részt. A gyakorlatot egy német hadosztály vezetésével tartják meg, lényege a műveleti képesség gyakorlása.

A Magyar Honvédség 47. Bázisrepülőtérre, Pápára 200 földi jármű és 35 forgószárnyas légi jármű, többek között 14 NH90 típusú helikopter vonul fel.

A magasabb szintű hadgyakorlat - amely a Steadfast Defender 2024 nevet viseli - a NATO egyik legkiterjedtebb, Európát átívelő gyakorlata, amelyben 12 ezer katona vesz részt.

A gyakorlatnak három fő irány van, északi irányban Norvégiát és Svédországot, keleti irányban Lengyelországot és Litvániát, déli irányban pedig Magyarországot és Romániát érinti.

A magyarországi gyakorlatra német és holland katonák érkeznek. Innen később mintegy ezer katona romániai ejtőernyős-gyakorlaton vesz részt Torda és Nagysink közelében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld

Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik

Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.

2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld

Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről

Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.