Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2016. Január 19. 07:49, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Több vonalon is késnek a vonatok

Több vonalon is késnek a vonatok

Nem járnak a vonatok Pilisvörösvár és Piliscsaba között, mert elromlott a vasúti jelző- és biztosítóberendezés, Budapest-Hatvan között síntörés miatt késnek a szerelvények,

Nagycenk és Sopron között pedig a leszakadt felsővezeték miatt buszokra kell szállni - tájékoztatta a Mávinform kedd reggel az MTI-t.

A közlemény szerint a Budapest-Esztergom vonalon, Pilisvörösvár és Piliscsaba között elromlott a jelző- és biztosítóberendezés, emiatt szünetel a vonatközlekedés a szakaszon. A szakemberek dolgoznak a berendezés megjavításán, amennyiben ez hosszabb időt vesz igénybe, vonatpótló buszokat állítanak be.

A Budapest-Hatvan elővárosi vonalon 20-30 perccel meghosszabbodik a reggeli vonatok menetideje, mert Gödöllő és Aszód között síntörés miatt a vonatok csak az egyik vágányon közlekedhetnek - jelezték. Várhatóan másfél óra alatt kijavítják a hibát.

A GYSEV-től kapott tájékoztatás szerint a Mávinform közölte: Sopron és Harka között leszakadt a felsővezeték, ezért vonatpótló autóbuszok közlekednek a Szombathely-Sopron vonalon Nagycenk és Sopron között, a Deuschkreutz-Sopron-Bécs vonalon pedig Deuschkreutz és Sopron között. Várhatóan egész délelőtt buszokkal pótolják a vonatokat.

Címkék: késés, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.