Hírek
2019. Október 15. 14:12, kedd |
Helyi
Forrás: Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság
Több tíz millió forint értékű körözött autók

A magyar rendőrök a német és az olasz hatóságok által körözött gépkocsikat foglaltak le a Csongrád megyei határátkelőhelyeken.
Egy koszovói állampolgárságú férfi jelentkezett kilépésre 2019. október 14-én 14 óra 30 perckor egy német honosságú BMW X5 M50 típusú személyautó vezetőjeként a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen. Az ellenőrzés megállapította, hogy jármű szerepel a Schengeni Információs Rendszerben, azt a német hatóságok keresik.
Néhány órával később a Csanádpalota Autópálya-határátkelőhelyen akarta elhagyni az országot egy román állampolgárságú férfi az általa vezetett osztrák honosságú Toyota C-HR Hybrid típusú autóval. A rendőrök az ellenőrzés során megállapították, hogy a gépkocsi alvázszámát meghamisították, az eredeti adatok alapján a járművet az olasz hatóságok körözik. A sofőrrel szemben egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett és orgazdaság bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Makói Rendőrkapitányságon.
A nyomozók a csaknem 40 millió forint értékű járműveket lefoglalták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 05. 08:02, péntek | Életmód
Kampányt indított az MLSZ a diszkrimináció ellen
A közelgő világbajnoki selejtezők előtt kampányt indított a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), hogy a válogatott mérkőzésein minden szurkoló tartózkodjon a diszkriminatív szabálysértésektől.