Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2021. November 16. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Több településen is veszélyes a levegő

Több településen is veszélyes a levegő

Országszerte tovább romlott a levegő minősége, hétfőn már hat település levegőjét minősítette veszélyesnek a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a magas szállópor-koncentráció miatt.

A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Négy szintet különítenek el: zöld (elfogadható), citromsárga (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes).

Vasárnap még csak Sajószentpétert, hétfőn már emellett Miskolcot, Kazincbarcikát, Putnokot és Tökölt is a veszélyes levegőminőséget jelző, piros színnel jelölték az NNK térképén.

Budapest, Vác, Százhalombatta, Tatabánya, Székesfehérvár, Várpalota, Dunaújváros, Szolnok, Debrecen, Nyíregyháza és Hernádszurdok levegőjét egészségtelennek minősítették.

Emellett további hat - mérőállomással rendelkező - település a kifogásolt levegőminőséget jelző citromsárga színnel szerepel az NNK térképén.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat légszennyezettségi előrejelzésében azt írta: a hétfőtől megélénkülő északkeleti szél hatására az ország nagyobb részén javul, a Dunántúl északi felén azonban valamelyest romlik a levegő minősége. Kedden az élénk délkeleti szél hatására várhatóan tovább javul a levegőminőség. Szerdától viszont ismét anticiklonális hatások alakítják az időjárást, emiatt újból romlásnak indul a levegőminőség - tették hozzá.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy a rossz levegőminőség miatt a légzőszervi betegségben szenvedők tünetei súlyosbodhatnak. Ahol veszélyes a levegőminőség, ott azt tanácsolják, hogy a gyerekek, a várandós nők, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők kerüljék a szabadban tartózkodást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -