Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2022. Május 24. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint háromszáz vállalkozást károsított meg egy nő

Több mint háromszáz vállalkozást károsított meg egy nő

Az Esztergomi Járásbíróság első fokon nyolc év börtönbüntetésre ítélt egy nőt, aki férfitestvérével együttműködve ügyvédnek, illetve közjegyzőnek adta ki magát, és országszerte 310 vállalkozást károsított meg.

Borbély Veronika, a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség sajtószóvivőjének az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleménye szerint az elkövető azt állította, hogy az Igazságügyi Minisztérium kártérítést állapított meg az adott vállalkozásnak korábbi, jogosulatlanul felszámolt reklámozási díjak miatt. A pénzhez viszont csak akkor jutnak hozzá, ha a megadott számlára kártérítési fedezetet fizetnek.

A nő több vállalkozást pedig azzal keresett meg, hogy a sértettek által vezetett cégeket az interneten reklámozták, melynek díját be kell fizetni.

Az elkövető ellen 2018-ban emeltek vádat 248 rendbeli csalás és 222 rendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt, majd az ügyet egyesítették a Székesfehérvári Járásbíróság eljárásával, ahol 62 rendbeli csalás és 50 rendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt indult vádemelés.

Az okozott kár meghaladja a több tízmillió forintot. A nőt az Esztergomi Járásbíróság nyolc év börtönbüntetésre ítélte, testvére felelősségét külön eljárásban vizsgálják

Az ítélet nem jogerős, az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlott és védő fellebbezést jelentett be elsősorban felmentésért, másodsorban a büntetés enyhítésért.

Címkék: ítélet, csalás, csaló

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.