Hírek
2018. Március 26. 10:46, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 1300 kilogrammnyi terméket vont ki a forgalomból a Nébih
Több mint 1300 kilogrammnyi terméket foglalt le és vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy kállósemjéni és egy nagykállói kereskedelmi egységben végzett ellenőrzése során.
A hivatal hétfői közleménye szerint mindkét ellenőrzést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) felkérésére március 9-én végezték.
Kiemelték, hogy a kállósemjéni cégnél a kolbászok és sertéshúsok füstölése, pácolása, valamint sertészsír és tepertő készítése élelmiszeripari tevékenységre alkalmatlan épületekben zajlott, emellett fagyasztott sertés- és baromfitermékeket is találtak az ellenőrök.
Az ellenőrök a helyszínen 1169,5 kilogrammnyi jelöletlen élelmiszert találtak, és mivel az egységben követési dokumentációt nem vezettek, ezért a termékek eredetére vonatkozó nyilatkozatot nem lehetett igazolni - tették hozzá.
A Nébih szakemberei a nagykállói, egyéni vállalkozó tulajdonában lévő hentesáru szaküzlet és élelmiszer vegyesbolt ellenőrzése során elsősorban az élelmiszer tárolására vonatkozó élelmiszerhigiéniai hiányosságokat tapasztaltak, valamint az egységben 72 tétel - összesen 169,6 kilogramm - lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű, továbbá nem nyomon követhető élelmiszert is találtak. Az élelmiszerek között jelentős mennyiségben voltak édesipari termékek és húskészítmények is, amelyeket a hatóság a helyszínen azonnali hatállyal kivont a forgalomból, megtiltotta ismételt forgalomba hozatalukat, valamint elrendelte az állati eredetű élelmiszerek megsemmisítését - közölte a hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
