Városlista
2025. november 8, szombat - Zsombor

Hírek

2025. Május 05. 07:57, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján

Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján

Több mint 12 ezren futottak a vasárnap ötödik alkalommal megrendezett Futókörök Napján, melynek keretében 21 helyszínen húzhattak futócipőt az érdeklődők.

A szervezők tájékoztatása szerint a rendezvény minden eddiginél nagyobb érdeklődés mellett zajlott: a programba bekapcsolódó településeken 12 526-an álltak rajthoz, és összesen 112 565 kilométert teljesítettek. Az idén Sárvár, Hajdúböszörmény, Mosonmagyaróvár, Gödöllő, Szolnok, Balatonboglár, Kaposvár, Fót, Cegléd, Pápa, Kazincbarcika, Dabas, Eger, Bicske, Szarvas, Gyömrő, Kiskőrös és Budapest négy kerülete adott otthont az eseménynek.

A legtöbb kilométert Dabas gyűjtötte: 1298 fő összesen 12 979 kilométert teljesített a Jubileumi Park futópályáján. Nem sokkal maradt le a tavalyi győztes Kaposvár, ahol 1266 résztvevő 10 890 kilométert futott vagy sétált. A harmadik helyen Kazincbarcika végzett 9797 kilométerrel.

A Futókörök Napját idén is az Aktív Magyarországért Felelős Államtitkárság és a Szabadidősport-eseményszervezők Országos Szövetsége (SZEOSZ) szervezte.

Címkék: futókörök napja

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 08. 07:52, szombat | Sport

Kronome Ákos: Nyomni fogjuk, nem szeretnék elaludni az elején!

Villáminterjú Ákossal a hévégi raliverseny előtt.

2025. November 08. 07:50, szombat | Sport

Juhász Csaba: Szeretnénk egy-két jó szakaszt eredményt elérni

Beszélgetés Csabival a pilótával, a Zemplén Rally rajtceremóniája után, ami a Szerencsi Várban került megrendezésre.

2025. November 07. 07:31, péntek | Sport

Európa-liga - Keane: büszke vagyok a csapatra, mindenki megdolgozott a sikerért

A Ferencváros vezetőedzője büszke a játékosaira és szerinte minden egyes futballista hozzátette a magáét a bolgár Ludogorec 3-1-es legyőzéséhez az Európa-liga alapszakaszának csütörtök esti negyedik fordulós mérkőzésén.

2025. November 06. 07:38, csütörtök | Sport

Európa-liga - Keane: minden lehetséges forgatókönyvre felkészültünk

Robbie Keane, a Ferencváros vezetőedzője szerint a szakmai stábbal minden lehetséges forgatókönyvre felkészítették a játékosokat a vendég bolgár Ludogorec elleni, csütörtök este sorra kerülő Európa-liga alapszakasz-mérkőzésre.