Hírek
2018. Szeptember 30. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Téli szintjére állítják be a Tisza-tavat
A biztonságos üzemeltetés és az árvízvédelem miatt csökkenti a Tisza-tó szintjét az üzemeltető Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig).
Az egy centiméteres szintcsökkenéséhez mintegy egymillió köbméter vizet kell leengedni. A Kötivizig honlapján szereplő adatok szerint a tározó ürítése két ütemben történik.
A nyári 725 – plusz-mínusz 5 – centiméteres vízszint november 5-étől kezdődően csökken, és a tervek szerint november 26-ára éri el a Kisköre-felső vízmércén mért 560 centiméteres vízszintet.
December 3-án az igazgatóság megkezdi a visszaduzzasztást napi 5 centiméterrel a szintén Kisköre-felsőn mért 620 – mínusz 10 – centiméteres vízszintre, ez várhatóan december 15-ig tart.
A kerékpárosok számára átjárható gátsorompókat október 19-én nyitják meg – olvasható az igazgatóság honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
