Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2013. Július 02. 20:47, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Tavares-jelentés - Jobbik: az EU megbukott az alapjogok védelméből

Tavares-jelentés - Jobbik: az EU megbukott az alapjogok védelméből

A Jobbik parlamenti frakciója szerint az európai uniós alapértékek semmit nem érnek a magyar emberek és a magyar kisebbség jogainak megvédése esetében, ezért kimondható, hogy az EU megbukott az alapjogok védelméből.

Staudt Gábor, a párt országgyűlési képviselője kedden az MTI-vel azt közölte: a Tavares-jelentésnek az Európai Parlamentben (EP) lefolytatott vitája ismét rámutatott "az Európai Unió gyalázatos kétarcúságára", és arra, hogy az alapvető jogok kizárólag a politikai játszmák szintjén fontosak az unió döntéshozói számára.
Rui Tavares portugál zöldpárti EP-képviselő a "Magyarország elleni kirohanását" az EU alapjogi chartájának idézésével kezdte, ám nem említette, hogy két ország, Nagy-Britannia és Lengyelország eleve felmentést kapott a charta alkalmazása alól, Csehország pedig "a súlyosan rasszista Benes-dekrétumok megvédése érdekében zsarolta ki magát az alapjogi charta hatálya alól" - tudatta.
A képviselő azt írta: a Jobbiknak nem feladata, hogy megvédje a kormányt, hiszen szerintük az a "látszatszabadságharc", amelyet Orbán Viktor vív, nem vezet sehová.
"Kötelességünk viszont egyrészt felhívni a figyelmet az EU birodalmi törekvéseire, másrészt a magyar kormánytól olyan valódi lépéseket követelni, mint például csatlakozási szerződésünk újratárgyalása a termőföld védelmében, vagy a hatékony fellépés a határon túli magyarok érdekében" - tette hozzá.
A Jobbik álláspontja, hogy csakis a Nemzetek Európája jövőkép fogadható el Magyarország számára, és el kell utasítani az Európai Egyesült Államok gondolatát. Ezért továbbra is szorgalmazza, hogy a magyarok népszavazáson dönthessenek az ország uniós tagságának fenntartásáról - közölte Staudt Gábor.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld

Ennyit nőttek az árak a KSH szerint

2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel

Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába

2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld

Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025

A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.

2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld

Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba

A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.