Hírek
2021. Március 31. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Tarlóégetés közben meghalt egy férfi Rédicsen
Tarlóégetés közben meghalt egy férfi a Zala megyei Rédicsen, a 75-ös főút mellett kedd délután - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint jelzés érkezett a katasztrófavédelemhez, hogy a 75-ös főút mellett egy hektáron ég a kukoricatarló. A tűzoltók megfékezték a lángokat, de oltás közben a leégett területen egy férfi holttestére bukkantak.
Március eleje óta 2140 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat, és 2800 focipályányi terület égett le - ismertette a szóvivő, aki felhívta a figyelmet arra, hogy csak ott szabad égetni, ahol ezt megengedik a szabályok. Külterületen tilos tarlót égetni, kerten belül pedig csak akkor szabad elégetni a zöldhulladékot, ha azt önkormányzati rendelet megengedi - írta Mukics Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
