2024. április 26, péntek - Ervin

2022. Február 14. 12:08, hétfő | Helyi
Forrás: Nagy Benjámin sajtóreferens

Szoros meccsen kapott ki a Kosársuli

Nagyon fontos mérkőzés várt vasárnap a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársulira, hiszen az NB I/B Zöld csoportjának 20. fordulójában a tabellán egy hellyel hátrébb álló Bonyhád fogadta a csapatot.

A Kosársuli ősszel otthon 84-79-re legyőzte a bonyhádiakat, és most is nagy csatára volt kilátás. Pavlovic kettesével indult a meccs, majd a 4. percben, Varga Ákos és Varga Zalán triplájának is köszönhetően 8-12 állt az eredményjelzőn. Innen azonban Pajor vezetésével egy 7-0-s rohamot produkáltak a hazaiak, és úgy ragadták magukhoz a kezdeményezést, hogy ezt követően szinte végig náluk volt az előny.

Az első negyed 20-16-tal végződött, majd a második negyed elején tizenkét ponttal húztak el (30-18 a 14. percben). Nagyon hamar sikerült visszazárkózni, a Bonyhád belehibázott a támadásokba, Pavlovic pontjaival pedig még a szünet előtt újra nyílttá vált a meccs (32-30 a 19. percben). A félidőt Heimann kettese zárta (34-30).

A pihenő után egyenlített a Kosársuli, és ekkor még úgy tűnt, fej-fej mellett haladhatnak a csapatok, ehelyett jött egy újabb rövidzárlat és 39-39 után 47-39-re léptek el a bonyhádiak. A játékrész vége is az övék volt, aminek köszönhetően plusz kilencről kezdhették az utolsó negyedet (54-45).

Az utolsó negyedet, aminek az elején felvillant a győzelem reménye a Kosársuli számára, hiszen Varga Ákos büntetői egy 7-0-s széria végét jelentették (54-52 a 32. percben). Orgona két közelijére Burkónak volt válasza kétszer, majd Vejinovic triplája a legjobbkor jött, hiszen a 36. percben mindössze egy pontra olvadt a különbség (60-59). Sajnos a folytatás nem jól alakult, az elhibázott támadásokat Szalai két triplával büntette, amivel jóformán eldöntötte a meccset két perccel a vége előtt. 68-59-ről pedig már nem volt visszaút: a 76-69-es bonyhádi győzelem azt is jelenti, hogy hatalmas harc várható az alapszakasz hátralévő játéknapjain a felsőházi rájátszás helyeiért, a 10. pozícióba visszacsúszó Kosársuli számára minden hátralévő meccsnek dupla súlya lesz.

NB I/B Zöld csoport, 20. forduló:

Atomerőmű KSE Bonyhád-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 76-69 (20-16, 14-14, 20-15, 22-24)

Edzőpáros: Szablics Péter, Utasi Gábor

Utasi Gábor értékelése: "Ma a jobban játszó csapat győzött, gratulálok a Bonyhádnak. Azért a huszonöt-tízes büntetőarányt kicsit erősnek érzem."

Az U20-asok remek harmadik negyeddel hozták a kötelezőt és 82-71-re nyertek. A csapat legeredményesebbje a 14 pontig jutó Borbáth volt.

Folytatás pénteken, hazai pályán a Tiszaújváros ellen.

2024. Április 26. 06:49, péntek | Sport

Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Telekom Veszprém házigazdaként csak egyszer vezetett, mégis 32-31-re legyőzte a dán Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtöki, első mérkőzésén.

2024. Április 26. 06:47, péntek | Belföld

432 forint osztalékot fizet a Richter részvényenként

Megszavazta a Richter Gedeon Nyrt. csütörtökre összehívott éves közgyűlése az igazgatóság osztalékfizetési javaslatát - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett közgyűlési határozatokban.

2024. Április 26. 06:46, péntek | Belföld

Az agrárminiszter szeretné betiltani a szalmabálák erőművi értékesítését

Nagy István, az Aranyeső Kft. tárolói beruházásának átadóünnepségén, a Somogy vármegyei Kapolypusztán azt mondta, a talaj csökkent humusztartalma miatt minden szervesanyagra szükség van.

2024. Április 26. 06:45, péntek | Sport

Női labdarúgó MK - Ismét megvédte címét az ETO FC Győr

Ismét megvédte címét az ETO FC Győr a labdarúgó Simple női Magyar Kupában, mivel a csütörtöki döntőben 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte az MTK Budapest csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.