Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2016. Október 05. 08:09, szerda | Külföld
Forrás: mti

Szíria: az amerikai fellépésben az új elnök hivatalba lépéséig nem várható változás

Szíria: az amerikai fellépésben az új elnök hivatalba lépéséig nem várható változás

A Külügyi és Külgazdasági Intézet kutatója szerint az Egyesült Államok Szíria-politikájában az elnökválasztási folyamat végéig nem várható változás.

Szalai Máté az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában emlékeztetett: az Egyesült Államokat korábban is sokat bírálták Szíria-politikája miatt, mert mindig ugyanazt a forgatókönyvet követve, az Oroszországgal való együttműködéstől várta a megoldást. Az Egyesült Államok a terrorizmus - az al-Kaida, a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet - elleni harcként tekinti a szír helyzet rendezését - mondta a kutató, megjegyezve: Oroszországnak viszont más érdekei is vannak Szíriával kapcsolatban.

Közölte: Barack Obama amerikai elnök nem nagyon szorgalmazta a beavatkozást Szíriában, még akkor sem, amikor vegyi fegyvert vetettek be az országban. Ennek nyomán az egyes szereplők egyre bátrabbakká váltak Szíriában.

Szalai Máté úgy vélekedett, az Egyesült Államokban a novemberi elnökválasztásig, s az új elnök hivatalba lépéséig, legalább februárig nem várható különösebb változás az Egyesült Államok Szíriával kapcsolatos fellépésében.

Címkék: amerika, elnök, Szíria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 09:00, kedd | Külföld

Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel

Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel a vasárnapi \"konstruktív\" első tárgyalásokat követően - az amerikai elnök erről Floridában beszélt újságírók előtt.

2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld

Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét

A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld

Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen

Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.