Hírek
2024. December 21. 08:52, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter szerint általános érzés a rettegés az európai adventi vásárokban
Elképesztő és elfogadhatatlan is, hogy ma Európában már általános érzés lett a rettegés a karácsonyi vásárokba látogatók körében - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán.
Szijjártó Péter úgy fogalmazott, hogy a Magdeburgból érkező hírek egyre tragikusabbak.
"Egészen elképesztő s egyben elfogadhatatlan is, hogy ma Európában már általános érzés lett a rettegés a karácsonyi vásárokba látogatók számára, hogy mikor, honnan bukkan elő egy őrült, egy terrorista vagy egy merénylő s hajt a vásározók közé" - írta.
"Európának végre fel kellene ébrednie és meg kellene védenünk értékeinket, az életmódunkat, a biztonságunkat", ugyanis minden egyes merénylettel egyre később lesz - vélekedett.
"Karácsonyi gondolataink és imáink az áldozatokkal és családjaikkal vannak" - zárta bejegyzését a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.
