Hírek
2025. Szeptember 24. 06:57, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: húszmilliárd forint értékű beruházást hajt végre az amerikai Genesys Magyarországon
Húszmilliárd forintos értékű beruházást hajt végre a Genesys amerikai technológiai vállalat Budapesten, amely immár a nyolcadik beruházás az Egyesült Államokból Donald Trump elnök idei hivatalba lépése óta -
jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden New Yorkban.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető aláhúzta, hogy a Genesys rendkívül jelentős szerepet játszik a világpiacon a mesterséges intelligencia használata, a felhőalapú ügyfélszolgáltatások területén.
"Azt hiszem, hogy ennél modernebb, s ennél magasabb képzettséget igénylő beruházásról nem nagyon álmodhatunk" - mondta.
Majd hozzátette, hogy ez a húszmilliárd forintnyi értékű budapesti beruházás 250 magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt majd hazánkban, amelyek betöltői a mesterséges intelligencia szerepét fogják kutatni, illetve növelni a felhőalapú informatikai szolgáltatásokban.
Szijjártó Péter kifejtette, hogy amikor az Egyesült Államokban jár, minden alkalmat kihasznál arra, hogy tovább ösztönözze az amerikai beruházásokat.
Hangsúlyozta, hogy az amerikai cégek jelenleg a harmadik legnagyobb beruházói közösséget alkotják Magyarországon, és beruházásaik az elmúlt években is nagymértékben hozzájárultak a hazai gazdaság teljesítményéhez.
"És most különösen nagy szükségünk van az amerikai beruházásokra, hiszen Ursula von der Leyen elnök egy olyan, európai szemszögből rendkívül hátrányos megállapodást kötött, amelynek nyomán az Egyesült Államokba irányuló európai termékekre nagyon komoly vámtételeket szabnak ki, és emiatt az európai gazdaság komoly nehézségekkel szembesül" - emlékeztetett.
"Mi a Magyarországra irányuló amerikai beruházásokkal csökkentjük az elrontott vámmegállapodás negatív hatásait. Trump elnök hivatalba lépése óta hét amerikai vállalat jelentett be beruházást Magyarországra, a mai napon pedig a nyolcadik ilyen beruházásról adhatunk hírt" - összegzett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
