Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2017. Október 17. 10:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Szerencsejátékra használta a vevői bankkártyaadatait egy dohánybolti eladó

Szerencsejátékra használta a vevői bankkártyaadatait egy dohánybolti eladó

Vádat emelt az ügyészség egy dohánybolti eladó ellen, aki egy saját maga által készített eszköz segítségével megszerezte több vásárló bankkártyájának adatait Budapest belvárosában.

Majd azokkal külföldi online szerencsejáték-oldalakon játszott - közölte a fővárosi főügyész kedden az MTI-vel. Ibolya Tibor tájékoztatása szerint a 26 éves férfi 2015 februárja és márciusa között két V. kerületi dohányboltban is dolgozott alkalmazottként. Összesen 33 vásárló bankkártyaadatait szerezte meg jogosulatlanul, és a csalásokkal csaknem hárommillió forint kárt okozott. Voltak sikertelen fizetési próbálkozásai is több mint tízmillió forint értékben.

A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a férfival szemben információs rendszer felhasználásával, üzletszerűen elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt nyújtott be vádiratot.

A rendőrség még 2015 júliusában fogta el az akkor még 24 éves G. Benjámint. Az akkori rendőrségi tájékoztatás szerint a csalás során a bankkártyák minden esetben a sértettek tulajdonában maradtak, azokról csak a kártyaadatokat olvasta le észrevétlenül a férfi. G. Benjamin rendőrségi kihallgatásán beismerte a bűncselekmény elkövetését.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.