Hírek
2014. Július 07. 14:05, hétfő |
Helyi önkormányzati
Forrás: Göbl Vilmos-sajtóreferens
Szépkorút köszöntött a város - Radics János 90 éves
Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzatának képviselője köszöntötte 90. születésnapján Radics Jánost.
Radics János (1924.07.05.) Hódmezővásárhely, Széchenyi utca 38. szám alatti lakos tősgyökeres vásárhelyi családból származik. Szülei mezőgazdaságból éltek, és szinte születésétől fogva rendkívül kemény fizikai munkát végzett ő is. A világháborúban leventeként vett részt. 1950-ben nősült meg, 1953-tól egészen 1985-ig a MÁV-nál dolgozott. Egy gyermeke és két unokája született. János bácsi rendkívül aktív, a mai napig korán kel, és végzi a ház körüli munkát. A hosszú élet titkáról kérdezve csak annyit mondott, hogy nincs titok, de nagyon szereti a szalonnát és a fokhagymát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 14:00, hétfő | Bulvár
Putyin: Oroszország kész ismét olimpiát rendezni
Oroszország készen áll rá, hogy újra otthont adjon egy olimpiának - közölte Vlagyimir Putyin elnök az Orosz Olimpiai Bizottsághoz a testület megalapításának 115. évfordulójára intézett üdvözlő üzenetében.
2026. Március 30. 13:00, hétfő | Életmód
XIV. Leó pápa: Krisztus a keresztről kiáltja az embereknek, hogy tegyék le a fegyvert
2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek
Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
