Hírek
2012. Május 13. 14:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Szenzációs leletre bukkantak Horvátországban

Háromezer éves hajóroncsra bukkantak Horvátországban, Zambratija egy öblében. A hét méter hosszú jármű egy része és rakománya érintetlenül hever a tengerfenék homoksírjában.
„Ez a legrégebbi hajólelet az Adriai-tengeren, és nem kizárt, hogy az egész világon. Nagyon óvatosan távolítjuk el a homokot és rostáljuk meg, és igen izgatottak vagyunk, hogy mi lehet alatta. Ha meglátjuk, biztosabbat tudunk mondani a hajóroncs koráról” – idézte Ida Koncani Uhacot az austriantimes.at című osztrák hírhonlap.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.