Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2012. Április 25. 14:07, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Széll Kálmán inflációt gerjeszt

Széll Kálmán inflációt gerjeszt

A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntő ülésén majdhogynem mellékes volt a kamatdöntés.

A 7 százalékos ráta tartását előzetesen mindenki biztosra vette, és a jegybank Monetáris Tanácsa nem is okozott meglepetést. A Széll Kálmán Terv 2.0-ás tervezetéről viszont annál inkább faggatták Simor Andrást.

Az MNB elnök szerint jövőre számottevően magasabb lesz az infláció, mint azt a konvergencia-program előtt várták. A jegybank szakértői ugyanis arra számítanak, hogy a kormányzati intézkedések visszafogják majd a keresletet és a beruházásokat is. Simor András azt mondta, hogy a tervezett adóintézkedések emelik a ugyan az inflációt, de a keresletszűkülés miatt a másodlagos hatás mérsékelt lesz, a munkanélküliség viszont magas szinten maradhat.

A jegybankelnöknek volt egy érdekes megjegyzése: a tranzakciós adó esetében megfontolandónak tartja, hogy a készpénztranzakciókra nagyobb kulcsot vezessenek be. Azt viszont Simor András egyértelművé tette, hogy a pénzmozgásra kivetett forgalmi típusú adó ronthatja az ország tőkevonzó képességét és a pénzügyi közvetítőrendszer hatékonyságát. A jegybank és a Bankszövetség szakértői is úgy látják, hogy a tranzakciós adó jelentős készpénzhasználatra ösztönözheti a lakosságot, és erősítheti a szürke illetve a feketegazdaságot.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Belföld

NVI: a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be

Lejárt az egyéni választókerületi jelöltállítás, továbbá az országos listaállítás határideje is, a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel szombat este.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 10. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon

Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!

2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Óriási tömeg fogadta Magyar Pétert Pécsett

Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.