Városlista
2025. július 12, szombat - Izabella

Hírek

2013. Február 13. 05:00, szerda | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Százezrek életét mentheti meg a sófogyasztás csökkentése

Százezrek életét mentheti meg a sófogyasztás csökkentése

Csökkentett nátriumtartalmú ételek vásárlása/fogyasztása többszázezer ember életét mentheti meg egy évtized alatt - mutatott rá egy új tanulmány, amelyről a Los Angeles Times számol be.

Hogyha 1,5 grammra csökkentené mindenki a napi sóbevitelt, ami ideálisnak mondható, akkor egy évtized alatt több százezer ember korai halálozását meg lehetne előzni. A túl sok sófogyasztás ugyanis a vérnyomás megemelésével szívbetegséghez vezet.

Az amerikaiak átlagosan napi 3,6 gramm sót fogyasztanak, de a magyar lakosság sófogyasztása is jóval magasabb az irányadónál. A sófogyasztás jelentős csökkentése hatékonyan csökkenti a vérnyomást is, aminek megemelkedett értéke a szívbetegségek 45 százalékának fő okozója.

A WHO nemrég kiadott ajánlásában megfogalmazta, hogy a napi sóbevitel legyen kevesebb 2 grammnál.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:13, péntek | Életmód

Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra

Kedvezményes éjszakai jegyet vezettek be az idei Sziget fesztiválra, amivel megújult és új helyszíneken rendezendő programok is látogathatóak - közölték a szervezők az MTI-vel csütörtökön.

2025. Július 11. 09:09, péntek | Életmód

Axiom-4 - Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor

Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor kutatóűrhajós - közölte a HUNOR - Magyar űrhajós Program csütörtök este a Facebook-oldalán.

2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód

Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik

A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Életmód

OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez

A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és egyre több bejelentés érkezik az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez (OMME).