Hírek
2024. Október 31. 07:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: temetőben járva gyújtsanak gyertyát katonaelődeink emlékhelyénél is!
A honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóban kért mindenkit, csatlakozzon a kezdeményezéséhez: temetőben járva gyújtsanak gyertyát katonaelődeink emlékhelyénél is.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf szerdán közzétett videóüzenetében azt mondta: szent kötelességünk, hogy megemlékezzünk azokról a bátor katonákról, akik az elmúlt évszázadokban "vérben és vasban" küzdöttek a magyar szabadságért.
"Az ő hősies önfeláldozásuk nélkül ma nem élhetnénk. Folytassuk idén is a pár éve elkezdett szép hagyományt, emlékezzünk katona elődeinkre. Arra biztatok és kérek mindenkit, hogyha teheti, halottak napján, amikor szerettei sírjához megy, látogasson meg egy hősi emlékművet, hadisírt is. Egy mécsessel, egy szál virággal tisztelegjünk mi, magyarok, ismert vagy ismeretlen katonahőseink emléke előtt" - fogalmazott a tárcavezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
