Hírek
2024. Szeptember 04. 08:08, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: megvan az ezredik szerződéses területvédelmi tartalékos

A két hónapja indított Szeretem, Megvédem! elnevezésű kampány hatására sok ezren érdeklődtek, több ezren jelentkeztek. Kedden pedig átléptük az ezer szerződést kötött területvédelmi katona létszámot
- mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség YouTube-on közzétett keddi videójában.
A miniszter kiemelte, az önkéntes szervezésű haderő felállítása óta ilyen rövid idő alatt ennyi önkéntes még nem jelentkezett a Magyar Honvédségbe.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf megköszönte azoknak, akik már szerződést kötöttek, majd hozzátette, hogy várnak mindenkit, aki a Magyar Honvédségben önkéntes területvédelmi tartalékosként szeretné szolgálni a hazáját.
"A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát"
- hangsúlyozta a tárcavezető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2025. Október 23. 08:39, csütörtök | Belföld
Október 23. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges