Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2018. Március 01. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Súlyos kibertámadás érte a német szövetségi kormányt

Súlyos kibertámadás érte a német szövetségi kormányt

Nagyszabású, valószínűleg orosz vonatkozású támadás érte a német szövetségi kormány informatikai rendszerét szerdai német sajtójelentések szerint.

A Süddeutsche Zeitung című lap és a dpa hírügynökség biztonsági forrásokra hivatkozó jelentése szerint a támadást az ATP28 elnevezésű orosz hackercsoport hajtotta végre, amelyet szakértők kapcsolatba hoznak a moszkvai vezetéssel.

Ez a csoport lehet felelős a szövetségi parlament (Bundestag) rendszere ellen 2015-ben intézett támadásért is.

Az orosz csoport ezúttal a szövetségi államigazgatás különlegesen védett rendszere, az úgynevezett Berlin-Bonn kormányzati gerinchálózat (IVBB) ellen hajtott végre műveletet. Kártékony szoftvert helyeztek el a rendszerben, és adatokat is szereztek. Céljuk a külügyminisztérium és a védelmi minisztérium lehetett.

A támadást tavaly decemberben fedezték fel. Akkor már hosszabb ideje zajlott, meglehet, hogy az év eleje óta. Most a támadás mélységét igyekeznek feltárni. Az eljárást a szövetségi informatikai biztonsági hivatal (BSI) és a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) végzi a szövetségi hírszerző szolgálat (BND) - a külföldi hírszerzés - közreműködésével.

A nyilvános távközlési hálózatoktól elválasztva működő IVBB fő felhasználói a szövetségi kormány szervei, a kancelláriától a minisztériumokon át a nemzetbiztonsági szolgálatokig.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.

2025. Szeptember 02. 07:18, kedd | Külföld

Orosz elnök: béke csak a NATO keleti bővítésének rendezése után lehetséges

A béke csak akkor lehetséges Ukrajnában, ha rendezik a NATO keleti bővítésének ügyét

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -