Hírek
2022. Június 08. 09:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Stagnál a szennyvízben a vírus koncentrációja

Stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.
Azt írták: a szennyvízben a koronavírus koncentrációja az országos átlagot tekintve az előző héthez képest nem változott.
A vizsgált városok több mint felében a vírus örökítőanyag-koncentrációjának stagnálása jellemző, a többi településen - Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Kaposváron, Miskolcon, Nyíregyházán, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon és Zalaegerszegen - csökkenés tapasztalható - írták.
Hozzátették, a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja hét településen az "alacsony", 15 helyszínen pedig a "mérsékelt" tartományba sorolható.
"Az eredmények a járvány leszálló ágára jellemző ingadozva csökkenő görbére illeszkednek" - közölte az NNK.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.