2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2021. December 17. 13:02, péntek | Helyi
Forrás: Nagy Benjámin sajtóreferens

Sima vereségbe szaladt bele a Kosársuli

Nem sikerült jól a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársulinak a 2021-et, egyben az alapszakasz első felét lezáró meccse,

az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a magyar férfiválogatott szövetségi kapitánya, Stojan Ivkovic által irányított KTE-Duna Aszfalt U23 nagyon simán győzött.

A kecskeméti fiatalok 7 győzelemmel és 5 vereséggel az 5. helyen álltak a játéknap előtt a tabellán, szemben a Kosársuli ellentétes mérlegével (5-7) és 10. helyével. Mégis győzelmi reményekkel utazott a vásárhelyi csapat a Mercedes-Benz Sportakadémia csarnokába, hiszen az előző két bajnoki egyaránt sikerrel végződött, míg a KTE a keretösszeállítástól függően eléggé rapszodikusan teljesít a szezonban. Ezúttal azonban teljes létszámmal, A-csoportban is rendszeresen pályára lépő játékosokkal álltak ki, és a pályafutását a Kosársuliban kezdő Botka Botond is játszott.

Nagyjából egy negyedig tudta tartani a lépést a Vásárhely a Kecskeméttel, pedig az elején úgy tűnt, teljesen máshogy is alakulhat a mérkőzés. Másfél perc után 5-0-ra vezetett a KTE, de erre Bálint, Bodócsi és Varga Zalán triplájával, valamint Burko kettesével 11-0-s széria jött válaszként. A negyed utolsó perce ugyan Kucsera vezetésével a hazaiaké volt, de az egy pontos különbség (15-14) lényegében semmit sem jelentett.

Nem úgy, mint a második negyed eleje, ahol támadásban folyamatosan jöttek a hibák, a Kecskemét cserébe élt a lehetőséggel és egy 9-0-s rohammal jóformán már ekkor eldöntötte a meccset (24-14 a 14. percben). Burko büntetői tartották valamennyire tűzközelben a csapatot, de a játékrész második felében a tíz pontot is átlépte a különbség, ami a félidőre is megmaradt (40-28).

A szünet után változott a játék képe, csak a Kosársuli szempontjából rossz irányba: Kiss és Kucsera megrázta magát, egyben még jobban felrázta a hazaiakat, amire sem védekezésben, sem támadásban nem volt válasza a Kosársulinak. 12-0-s sorozattal húsz fölé nőtt a KTE előnye (54-33 a 26. percben), innen pedig már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a számszerű végeredmény.

A hajrában bőven játékpercet kaptak a saját nevelésű vásárhelyi játékosok, de ezúttal senkinek sem ment igazán a játék, senki sem tudott húzóemberré válni. A triplamutatót kivéve mindenben jobb volt a Kecskemét, majdnem kétszer annyi VAL-értéket produkáltak, mint a Kosársuli (120-65), és végül 81-58-ra győztek.

NB I/B Zöld csoport, 13. forduló:

KTE-Duna Aszfalt U23-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 81-58 (15-14, 25-14, 22-11, 19-19)

Kecskemét, Mercedes-Benz Sportakadémia. Vezette: Radnóti, Reisz, Mintál

Kecskemét: Tóth Bar. 4, Lukács 5/3, Tóth Bal. 1, Kucsera 19, Kiss 18
Cserék: Fazekas 2, Takács 6/3, Tóth P. 8, Botka 8/3, Ivkovic 6, Kőházi 4
Vezetőedző: Stojan Ivkovic

Kosársuli: Pavlovic 3, Bodócsi 3/3, Varga Á. 9/3, Bálint 13/3, Burko 12
Cserék: Kovacevic -, Varga Z. 5/3, Borbáth 2, Vejinovic 6/3, Knyur 5/3, Nánási -, Megyesi –
Edzőpáros: Szablics Péter, Utasi Gábor

Utasi Gábor értékelése:Ellenfelünk támadásban és védekezésben is felülmúlt minket, ezt az eredmény is mutatja. Gratulálok a Kecskemétnek!"

A Kosársuli január 6-án, csütörtökön hazai pályán folytatja a bajnokságot, egyben kezdi az alapszakasz visszavágóit, a Sopron látogat a Hódtói Sportcsarnokba.

(A nyitókép forrása: KTE)

2024. Május 18. 11:00, szombat | Sport

RÖVIDHÍR!

3x3-as olimpiai selejtező - Győzött a férfi válogatott, szombaton dől el a továbbjutás

2024. Május 18. 11:00, szombat | Életmód

Kormány-egészség

Hornung Ágnes: ismét támogatásra pályázhatnak az 1-es típusú diabétesszel foglalkozó civil szervezetek

2024. Május 18. 09:24, szombat | Külföld

Voks 24 - Volt, amikor egy EP-mandátumhoz 116 ezer szavazat is elég volt

Az eddigi legmagasabb európai parlamenti (EP-) választási részvételnél, 2019-ben, csaknem 174 ezer szavazatra volt szükség ahhoz, hogy egy európai parlamenti (EP-) lista átlépje Magyarországon az 5 százalékos küszöböt

2024. Május 18. 05:03, szombat | Külföld

Hetekig eltarthat a helyreállítás a Houstont sújtó vihar után, tovább kutatnak áldozatok után is

Hetekig is eltarthat az áramszolgáltatás helyreállítása a hurrikánerejű viharok sújtotta Houston egyes részein, és változatlanul zajlik a károk felmérése, valamint a kutatás további áldozatok után - közölték a texasi nagyváros ható