Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2011. Szeptember 06. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Sikeresen zárult a midibuszok tesztje a BKV-nál

Sikeresen zárult a midibuszok tesztje a BKV-nál

A midibusz a BKV második budavári tesztjét is problémamentesen zárta. A jármű elődjéből már több mint kétszáz darab közlekedik Európa nagyvárosaiban.

Mostani midibusz típusát a Rába Jármű Kft. a Molitus Kft-vel és a Webasto Hungária Kft-vel közösen fejlesztette ki, támaszodva az Ikarus által is fémjelzett tradicionális magyar járműipari tapasztalatokra. A jármű ergonómiai, biztonsági és kényelmi szempontból is megfelel az európai tömegközlekedés követelményeinek, valamint eleget tesz a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is.

A hazai igényekre, a BKV korábbi, eredménytelennek minősített tenderére kifejlesztett új S91 járműveket a Rába a nemzetközi piacon, Norvégiában sikeresen értékesítette. A midibusz az elmúlt hetekben problémamentesen zárta újabb, 6 hetes tesztperiódusát a BKV-nál, a várbusz útvonalán. A teszt sikere ismét bizonyította, a magyar konzorcium munkája révén olyan európai színvonalú jármű született, melynek szerepe lehet a magyarországi tömegközlekedési eszközpark megújításában. További tradicionális magyar cégek bevonásán keresztül pedig lehetővé válik a gyártás során a maximalizált hazai tartalom elérése.

„A busz piac stratégiai területet jelent számunkra, termékfejlesztéseink egyik célja, hogy megerősítsük pozíciónkat ebben a fontos és hagyományos szegmensben”- emelte ki Pintér István a Rába Nyrt. vezérigazgatója. „A kedvező piaci visszajelzések bizonyítják, a konzorcium sikeres együttműködése révén az európai előírásoknak maradéktalanul eleget tevő termék született, mely a tartós és gazdaságos üzemeltetési elvárásoknak is képes megfelelni.”

Az S91 midibusz ergonómiai, biztonsági és kényelmi szempontból is megfelel az európai tömegközlekedés követelményeinek, valamint eleget tesz a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is. A jármű 115 kW-os motorja Euro5-ös minősítésű, bio-hajtóanyaggal is üzemeltethető. Az elektronikus adatfeldolgozás révén az üzemeltetési hatékonyság is optimalizálható.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: busz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható