Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2015. Január 29. 11:52, csütörtök | Helyi sport
Forrás: Török Anita-sajtóreferens

Sápi Ferenc ezüstérmes lett a felnőtt B kategóriás vívóversenyen

Sápi Ferenc ezüstérmes lett a felnőtt B kategóriás vívóversenyen

Az elmúlt hétvégén az év első felnőtt B kategóriás tőr vívóversenyét rendezték meg Debrecenben, aminek az új és impozáns Békessy Béla Vívócentrum adott helyet.

A mezőnyben budapesti, budakalászi, debreceni, marosvásárhelyi és hódmezővásárhelyi vívók is pástra léptek.

A Csomorkány SE versenyzője Sápi Ferenc könnyedén vette a csoportkör akadályait, hiszen a hat győzelem mellett mindössze két vereség állt a neve mellett, így a direkt kiesés szakaszt a harmadik helyről várhatta. A csoportkörben mutatott jó formáját megőrizve egészen a döntőig menetelt a vásárhelyi vívó, ahol a ranglistavezető, budakalászi Sághy Ervin várt rá. A döntő igen fordulatos asszót hozott, a vásárhelyi fiú jelentős hátrányba kerül, de azt sikerült ledolgozni, így a végén mindössze egy találattal, 15-14-re bizonyult jobbnak az ellenfele.

Az igen értékes ezüstös helyezés megszerzése egyben azt is jelentette, hogy Sápi Ferenc a ranglista második helyén áll.

Végeredmény:

1. Sághy Ervin Budakalász
2. Sápi Ferenc Csomorkány SE
3. Balázs Péter Terézváros
3. Szabó Imre Terézváros

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 09:36, péntek | PR

Egy életre szól, minél hamarabb kezdődik, annál jobb

a fiataloknak is érdemes hosszú távra vagy a váratlan kockázatokra szóló biztosítást kötniük

2025. Július 18. 07:49, péntek | Sport

Kl-selejtező - A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele

A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:47, péntek | Életmód

Agrometeorológia: nagy szükség lenne további csapadékra

Bár múlt héten a júniusi rendkívüli szárazság után számottevő csapadék érkezett, és az aszály nagy területen mérséklődött, vagy meg is szűnt, sokfelé lenne szükség további csapadékra