Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2011. Szeptember 11. 07:41, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Sakk Vk - Polgár kikapott és kiesett a negyeddöntőben

Sakk Vk - Polgár kikapott és kiesett a negyeddöntőben

Polgár Judit világossal kikapott az orosz Peter Szvidlertől a negyeddöntő második, szombati partijában az oroszországi Hanti-Manszijszkban zajló, kieséses rendszerű sakk Világkupán, amelyen így kiesett.

A viadal honlapja szerint a magyar nagymester a 45. lépést követően kényszerült a mérkőzés feladására a négyszeres olimpiai bajnok riválisával szemben, így 1,5-0,5-re elvesztette a párviadalt.

Polgár kiesése azt jelenti, hogy nem lett világbajnokjelölt, ugyanis a Vk első három helyezettje kapja meg ezt a címet.

A Vk szeptember 20-ig tart. A magyarok közül már csak Polgár Judit volt versenyben.

Eredmény:
negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Polgár Judit-Peter Szvidler (orosz) 0-1
Továbbjutott: Szvidler 1,5-0,5

MTI

Címkék: sakk

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Sport

FIFA-világranglista - Három helyet javítva 39. a magyar válogatott, Argentína az élen

A magyar válogatott három helyet javítva a 39. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet a világbajnoki címvédő Argentína vezet.

2026. Június 12. 07:15, péntek | Sport

Vb-2026 - Kétgólos mexikói győzelem és három piros lap a nyitómeccsen

A társházigazda Mexikó 2-0-ra legyőzte a Dél-afrikai Köztársaság csapatát a labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén, amelyen három piros lapot is kiosztott a játékvezető.

2026. Június 10. 16:00, szerda | Sport

Otthonában gyógyul Christian Eriksen

Christian Eriksen, a dán labdarúgó-válogatott középpályása már családja körében, odahaza gyógyul, miután kiengedték a kórházból.