Hírek
2016. Szeptember 30. 10:03, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Robbanószergyanús tárgyat találtak egy autóban a német-osztrák határon

Több gyanús tárgyat, köztük robbanószernek tűnőt is találtak egy autóban a német-osztrák határszakasz Kiefersfelden településénél csütörtökön éjszaka - közölte a bajor rendőrség.
A német rendőrség szakértői szerint a tárgyak csőbomba készítéséhez szükséges eszközök voltak.
A bajor szakhatóság nagy erőkkel vonult ki a határ németországi oldalán fekvő Kiefersfelden átkelőjéhez este tizenegy óra körül.
Az Ausztria felől érkező kocsit egy lengyel férfi vezette, és három afrikai illegális bevándorló is ült benne.
A sofőrt a rendőrség őrizetbe vette, az autóban talált tárgyakat pedig lefoglalták és szakértők vizsgálják.
Az autóban szúró- és ütőfegyvereket, valamint kábítószert is találtak.
A nyomozás jelenleg is tart.
Az autópálya érintett ausztriai és németországi szakaszát mintegy két és fél órára lezárták. Az ausztriai Kufstein és a határ német oldalán fekvő Kiefersfelden között elterelték a forgalmat, a németországi részen fekvő Inntal Ost és Inntal West elnevezésű pihenőhelyet pedig kiürítették. A forgalom pénteken reggel hat óra előtt indult meg ismét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.