Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2023. Április 14. 13:53, péntek | Belföld
Forrás: mti

Retró hétvégét tart a MÁV-START és a Volánbusz

Retró hétvégét tart a MÁV-START és a Volánbusz

Retró hétvégét tart a MÁV-START: szombaton és vasárnap a régi korok járműveivel utazhatnak az érdeklődők a Miskolc-Tornanádaska vonalon, a Mátra InterRégió vonatokban pedig egy BVmot villamos motorvonatot is forgalomba állítanak. A Volánbusz szombaton szintén Retró Napra várja Hatvanban a buszközlekedés szerelmeseit.

A MÁV Zrt. MTI-hez eljuttatott pénteki közleménye szerint ebben az évben is megrendezik a már hagyományos retró hétvégéket. Az első alkalommal, április 15-én és 16-án a Miskolc-Tornanádaska vonalon két retró szerelvény is forgalomba áll. Az M41-es, becenevén Csörgő dízelmozdony az 50 éves évfordulójára szervezett rendezvénysorozat első programjaként közlekedik majd a Miskolc-Tornanádaska vonalon korhű személykocsikkal. Az egyik szerelvény három fülkés poznani (Bo és Bko 20-37), a másik kék festésű Bhv kocsikból (20-07) áll majd, utóbbiban lesz egy, a közelmúltban felújított különleges retró Dalida üléshuzatos Bhrv (20-05 503) jármű is - emelik ki a közleményben.

A MÁV-START - a Volánbusz hatvani rendezvényéhez kapcsolódva - a Samu becenévre hallgató, magyar gyártmányú BVmot villamos motorvonatot állítja forgalomba a Keleti pályaudvar és Gyöngyös között közlekedő Mátra InterRégió szerelvényekben. Hatvan vasútállomás és a Volán-telep között ezen a napon a rendezvény időszakában külön autóbuszjárat közlekedik, amely a Budapest felől délelőtt érkező, illetve délután Budapestre induló Samu szerelvényhez csatlakozik. A részletekről és a menetrendről a vasúttársaság honlapján lehet tájékozódni.

A Volánbusz szombati Retró Napjának fő attrakciója a kívül-belül teljesen felújított Ikarus 30-as bemutatása lesz, a "Nejlon Piroska"-ként ismert típus volt az Ikarus első, tömegesen gyártott járműve. A II. világháború utáni évtizedben a kistelepüléseket ezekkel a buszokkal kapcsolták be az ország vérkeringésébe, mára a hatvani rendezvényen újra megcsodálható példány maradt az utolsó működőképes 30-as típus az országban - írják a közleményben.

A hatvani retró napon ott lesz a "Bikarus" becenévre hallgató emeletes autóbusz is, amely öt évtized után újult meg. Az Ikarus 556-os tavaly áprilisban mutatkozott be Hatvanban, majd az október 23-i hétvégén visszakerült Pécsre, ahol 1969 és 1976 között teljesített szolgálatot. A nosztalgiaflotta ékkövei mellett számtalan veterán járművel, illetve a 24 egykori megyei busztársaságnak emléket állító pop-up kiállítással, filmvetítéssel és kerekasztal-beszélgetéssel várják az érdeklődőket.

Részletek a volanbusz.hu oldalon találhatók.

Címkék: retro, volánbusz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.