Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2012. Január 04. 12:33, szerda | Belföld
Forrás: Stop.hu/MTI

Raffaello remekműve lesz a júniusi éjszaka attrakciója

Raffaello remekműve lesz a júniusi éjszaka attrakciója

A Szépművészeti Múzeum Esterházy Madonnája a fertődi Esterházy-kastélyba látogat: Raffaello alkotását a júniusi Múzeumok éjszakáján állítják ki a kastély helyreállított pazar dísztermében.

Mondta Varga Kálmán, a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága (MNG) igazgatója kedden.

A Szépművészeti Múzeum és az MNG közös kezdeményezésének lényege, hogy egy kitüntetett időpontban - a Múzeumok éjszakáján - egy különleges atmoszférájú helyen - Fertőd-Eszterházán, az Esterházy-kastélyban - egy kimagasló értékű és az Esterházyakhoz köthető műtárggyal, Raffaello Santi Esterházy Madonnájával találkozhasson a közönség - mutatott rá az MNG vezetője.

A mű bemutatásához egyedi installáció készül, amely a reneszánsz más Madonna-ábrázolásait is felvillantja. Mielőtt feltárul Raffaello remeke, a látogatók egy másik teremben, egy úgynevezett felvezető kiállításon kapnak előzetes információkat a képről és annak művészettörténeti jelentőségéről.

Az Esterházy Madonna "vendégeskedése" az előzetes számítások szerint több ezer hazai és külföldi, főként Ausztriából érkező látogató számára nyújt majd egyedülálló élményt. A szervezők reményei szerint hozzájárul a műalkotás ismertségéhez, növeli a Szépművészeti Múzeum és az Esterházy-kastély népszerűségét, valamint erősíti a hazai Esterházy-örökség imázsát is.

A Szépművészeti Múzeum és a Műemlékek Nemzeti Gondnoksága már évek óta együttműködik, ennek eredményeként ma már az Esterházy-gyűjteményből származó több műalkotás díszíti a fertődi Esterházy-kastély enteriőrjeit. Az intézményvezetők szerint az Esterházy Madonna fertődi "látogatása" a későbbiekben akár sorozattá is bővíthető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását

A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.

2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld

A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök

Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.